Taylor Swift fejohet me aktorin e njohur

Taylor Swift thuhet se është fejuar me partnerin e saj, aktorin Joe Alwyn.

Sipas ‘The Sun’,aktori i propozoi muaj më parë por kanë vendosur ta ndajnë lajmin vetëm me rrethin e tyre të ngushtë.

“Në thelb të afërm të familjes dhe miq të besuar, shumë të vjetër,” u shpreh një burim për gazetën. “Të gjithë janë betuar gjithashtu për fshehtësi.”

“Ata duan që dashuria e tyre të qëndrojë sa më larg kamerave. Kjo është vetëm për ta. Dhe kur ata shkëmbejnë betimet, sigurisht që nuk do të ketë asnjë Vogue, Rolling Stone ose Hello! revista atje. Do të jetë e thjeshtë dhe elegante, shtoi burimi.”

Ndërsa dyshja kanë mbetur shumë privatë si çift që kur u lidhën për herë të parë në vitin 2017, kjo sigurisht nuk është hera e parë që ka raportime për një fejesë.

Në janar 2020, vetë artistja nxiti aludimet pasi u shfaq me një unazë diamanti në dokumentarin e saj Netflix, “Miss Americana”.

“Jam i vetëdijshëm që njerëzit duan të dinë për atë anë të gjërave,” u shpher Joe për Vogue në vitin 2018. “Mendoj se kemi qenë me sukses shumë privatë dhe kjo tani është zhytur në sytë e njerëzve… por unë me të vërtetë preferoj të flas për punën.”

Sidoqoftë, Swift më pas solli Alwyn në punën e saj: Ai ndihmoi në bashkë-shkrimin e dy këngëve në albumin e saj të vitit 2020 “Folklore” – “Exile” dhe “Betty” – nën pseudonimin William Bowery.

Në fjalimin e saj të pranimit në Grammy Awards 2021, ajo falënderoi Alwyn, duke thënë: “Joe, i cili është personi i parë që luaj çdo këngë të vetme që shkruaj”, përpara se të vazhdonte, “Dhe kam pasur kohën më të mirë duke shkruar këngë me ty në karantinë.”/Lapsi.al