Mos e teproni me shpenzime, horoskopi e nis javën me një paralajmërim për këtë shenjë!

Dashi – Është koha për të ndërmarrë veprime. Hëna hyn në shenjën tuaj, ku do të jetë për ditët në vijim. Çfarë mundësie e pabesueshme keni për të sintonizuar zemrën tuaj dhe për të ndjerë gjërat që duhet të ndjeni. Mund të zbuloni diçka të re për veten tuaj. Përdoreni këtë kohë për vetëkujdes, vlerësim personal dhe zhvillim të menduar. Është dita perfekte për të nisur diçka të re.

Demi –Mund të merrni flakë lehtësisht ditët e ardhshme dhe nuk duhet të jeni armiku i vetes. Sa herë që Hëna është në Dash, mund të zemëroheni shpejt. Në vend që t’i lini gjërat t’ju shqetësojnë, merrni parasysh një reagim alternativ, një me sens humori.

Binjakët – Një miqësi e shpejtë mund të zhvillohet kur Hëna të hyjë në Dashi. Mos harroni – çfarë vjen shpejt largohet shpejt. Studiojeni një person përpara se ta lini në jetën tuaj. Miqtë e shpejtë mund të bëhen edhe më të huaj kur rrënjët e marrëdhënies nuk janë të forta.

Gaforrja – Ju keni mjetet për të qenë gjithçka që mund të jeni, dhe edhe pse rrallë e keni parasysh të jeni në sfond, kjo ditë është shumë më ndryshe. Ju dëshironi vlerësim, veçanërisht nëse mendoni se keni bërë të gjithë punën për ta marrë atë. Të tjerët mund ta shohin me dyshim dëshirën tuaj për të marrë vlerësime. Mos i dëgjoni. Nëse është për ju, atëherë kërkojeni.

Luani – Mund ta gjeni veten duke u argëtuar teksa zbuloni informacione të reja. Sot nuk është dita për tu marrë me veten, por me çfarë po ndodh rreth teje.

Virgjëresha – Tani është koha për të kërkuar atë që dëshironi. Miqtë ose një anëtar i familjes mund të fitojnë para dhe të ndihen bujarë. Është më e lehtë të merrni ndihmë financiare nga burimet tuaja nëse keni nevojë për to.

Peshorja – Ju nuk dëshironi të jeni me dikë që nuk ju ka prioritet kur bëhet fjalë për dashurinë. Dëshira juaj për t’u përkushtuar është e fortë. Ju gjithashtu mund ta keni shumë më të lehtë t’i jepni fund një marrëdhënieje nëse mendoni se partneri juaj po jep sinjale të përziera. Është e gjitha brenda ose jashtë për ju – asgjë në mes.

Akrepi –Aty ku zvarritja ju ndaloi të arrini qëllimet tuaja javën e kaluar, ju jeni gati të ecni përpara tani. Kjo është koha për të trajtuar tema dhe detyra të vështira që kërkojnë pak kohë dhe përpjekje. Ju mund t’ja dilni sot.

Shigjetari –Ju keni një sy të jashtëzakonshëm për artin. Mund të bëni diçka të bukur sot përmes pikturës, muzikës ose shkrimit. Lëreni kreativitetin tuaj të rrjedhë dhe të bëni diçka të bukur.

Bricjapi –Ju mund të mos dëshironi të kaloni një ditë të plotë duke u shoqëruar me familjen, por një komunikim i vogël mund të mbushë filxhanin tuaj të dashurisë. Gjithçka ka të bëjë me gjetjen e ekuilibrit.

Ujori –Kjo është dita e përsosur për të shkruar një poezi ose për të shkruar një histori të shkurtër. Ju mund ta gjeni veten duke shkruar dhe lexuar pa pushim. Mendja juaj mund të ndezë me shpejtësi ide që nuk do të dëshironit t’i humbisni. Mbani në dorë një stilolaps ose hapni shënimet e telefonit tuaj dhe shkruani mendimet!

Peshqit – Paratë mund t’ju rrëshqasin lehtësisht nga duart kur Hëna është në Dash. Mund ta keni të vështirë t’i rezistoni blerjeve dhe marrëveshjeve. Është më mirë të qëndroni në krye të buxhetit tuaj. Mos e teproni.

Revisa Who