Horoskopi i datës 13 korrik 2020

Dashi
Ju drejtoheni shpesh nga emocionet. Ju pëlqejnë situatat që ju bëjnë të ndiheni të gjallë. Sot, vetëm sfera e dashurisë mund t’ju japë atë lloj ndjenje aventureske, gjithsesi bëni kujdes me veprimet e nxituara pasi shumë shpejt argëtimi mund t’ju lejë në baltë.

Demi
Ju jeni një person i dobishëm, por në marrëdhëniet tuaja, shpesh duket se keni dyshime nëse duhet të ndihmoni në situata të caktuara. Ju tentoni të bëni shumë veprime vetësakrifikuese. Sot ju mund të mësoni si të thoni “jo” kur të ndjeni që partneri/partnerja juaj ka shkuar përtej.

Binjakët
Çdo njeri ka nevojë për dashuri, por nuk duhet të jetë ky qëllimi juaj i vetëm në jetë. Nuk është fundi i botës nëse sharmi juaj bie në qetësi. Sot mund të përpiqeni të jeni pak më pak joshës/e me njerëzit rreth jush. Disa mund të thonë se ju nuk po veproni si zakonisht. Injorojini ato.

Gaforrja
Ka ditë kur një përulje e vogël mund të jetë e mirë për ju, dhe kjo mund të jetë një nga ato ditë. Gjërat që janë të rëndësishme për ju sot janë koncepte shumë më të thella të njerëzimit dhe dhembshurisë.

Luani
Vullneti juaj i zjarrtë mund t’ju ndihmojë të lëvizni malet. Por ju tashmë e dini këtë. Kur vullneti kombinohet me optimizmin tuaj, është një mjet i fuqishëm pa të cilin nuk mund të jetoni. Sot, do të merrni shpërblimet për punën tuaj të vështirë gjatë muajit të fundit.

Virgjëresha
Dita e sotme mund të dekurajojë edhe pasionet më të flakta. Edhe nëse disa njerëz thonë se jeni pak të ftohtë, e dini se ka një vullkan të vërtetë që digjet nën të gjithë atë akull. Sot ju mund të gjeni edhe një herë veten në distancë nga ndjenjat tuaja. Jini të kujdesshëm për të qenë shumë cinik rreth gjërave.

Peshorja
Duhet të përpiqeni të jeni më tolerantë ndaj pozitave shoqërore dhe politike të njerëzve të tjerë. Mund të keni nevojë të merreni me njerëz të caktuar, planet personale të të cilëve rrezikohen nga ngjarjet jashtë kontrollit të tyre.

Akrepi
Kjo është një ditë e mbushur me dyshime ku do ju bëhen pyetje të vështira, të cilave duhet t’i përgjigjeni. Nëse ju pëlqen të meditoni, mendoni të shpenzoni pak më shumë kohë aty sot. Ju mund të mësoni shumë për veten dhe do të shihni të gjithë gamën e emocioneve njerëzore, nga gëzimi në zhgënjim.

Shigjetari
Mund t’ju duket sikur keni akumuluar shumë tension të tepërt nervor dhe stres. Për fat të keq, ju nuk do të jeni në gjendje të mbështeteni te njerëzit rreth jush për tu qetësuar. Dëshirat tuaja me të partnerit/partneres mund të mos jenë të njëjta.

Bricjapi
Do të ndjeni tension fizik dhe emocional sot. A jeni kujdesur për trupin tuaj? Dikush ju ka vënë në shumë presion kohët e fundit? A jeni një të kënaqur emocionalisht? Mënyra se si ndiheni fizikisht është një tregues i mirë i gjendjes tuaj mendore.

Ujori
Njerëzit duan të jenë me ju, sepse keni bukuri të natyrshme. Por sot ju nuk mund të ndiheni simpatik/e ose nuk keni dëshirë të flisni me askënd. Nëse dikush ju thotë dicka në konfidencë sot, a mendoni se mund të besoni edhe ju tek ai/ajo? Ju duhet të merrni një përgjigje për këtë pyetje sot.

Peshqit
Partneri/partnerja juaj mund të jetë mbi ju sot! A jeni në humor për të dëgjuar? A jeni i/e interesuar për pak dashuri? Me siguri jo. Mund të keni pasur një ditë të vështirë dhe thjesht doni të jeni të qetë, edhe nëse nuk dakord me kërkesat që mund të ketë partneri/partneri juaj.