Horoskopi i datës 6 mars 2019 nga Susan Miller

Dashi
Ju do të keni një ditë të mrekullueshme për reflektim, falë hënës së re në Peshqit dhe takimit të Diellit me Neptunin, si në vetminë tuaj ashtu edhe në vetëdijen tuaj. Meditoni, bëni ditar, ose gëzojuni argëtimit, sepse fuqitë tuaja përfytyruese do të fluturojnë lart.

Demi
Një kapitull i ri do të fillojë kur Urani të hyjë në Demi, sektori juaj i shëndetit dhe stilit personal, ku do të qëndrojë për shtatë vjet. Natyra elektrike e këtij planeti do të rrisë vitalitetin fizik dhe do t’ju çlirojë nga zakonet e tejkaluara dhe stilet e vjetra të veshjeve, kështu që pamja juaj pasqyron personalitetin tuaj të vërtetë.

Binjakët
Dielli do të përshëndesë hënën dhe Neptunin në Peshqit, sektorin e karrierës tuaj, duke ju tërhequr vëmendjen për dhuntinë tuaj artistike. Përdorni aftësinë tuaj për të parashikuar një projekt marketingu. Me sundimtarin tuaj, Mërkurin, tani prapambetur në këtë sektor, do të keni nevojë për një pushim mendor për të zgjidhur idetë dhe përshtypjet që vijnë tek ju.

Gaforrja
Imagjinata juaj do të arrijë maja të reja, mirësjellja e hënës së re dhe takimin e Diellit me Neptun, si në Peshqit, edhe në sektorin tuaj të zgjerimit, do t’ju favorizojë. Me Uranin që hyn në Dem, sektori juaj humanitar (për të qëndruar deri në vitin 2026), mund të keni një vizion për të ndihmuar të tjerët në një shkallë globale.

Luani
Sundimtari juaj, Dielli, do të puthë hënën dhe pastaj do të përqafojë Neptunin në Peshqit, sektorin tuaj të përbashkët të parave, duke sjellë dhembshuri më të madhe në marrëdhëniet tuaja me të tjerët. Nëse po negocioni, aftësia juaj për të vënë veten në këpucët e tjetrit mund të sjellë harmoni dhe një zgjidhje më të drejtë.

Virgjëresha
Nëse jeni në një marrëdhënie, lidhja juaj mund të marrë cilësi ëndërrimtare. Një hënë e re, plus bashkimin e Diellit me Neptunin në Peshqit, sektori juaj i partneritetit të zotuar, do t’ju japë dhurata të tjera për t’u lidhur edhe më shumë me të dashurit tuaj. Sundimtari i virgjër, Mërkuri, gjithashtu në këtë sektor, do të jetë i prapambetur.

Peshorja
Peshqit, sektori juaj i punës, do të mbushet me frymëzim artistik, falë hënës së re dhe takimit të Diellit me Neptunin. Dhuratat tuaja krijuese, tashmë të forta, do të bëhen legjendare, pasi ju sjellin prekjen e përsosur për të ndërruar faqen dhe për një kapitull të ri.

Akrepi
Aftësia juaj për të kthyer frymëzimin në ide ose produkte do të rritet, falë një hobi të ri dhe takimit të Diellit me Neptunin në Peshqit, sektorin tuaj të krijimtarisë. Ju gjithashtu do të jeni të favorizuar gjatë gjithë vitit nga Jupiteri në Shigjetar, sektori juaj i të ardhurave. Mërkuri në retrogradë bashkohet me imagjinatën në Peshqit, duke ju ndihmuar për të nxjerrë projekte ose kontakte nga e kaluara.

Shigjetari
Një fillim i ri në shtëpi do të mbërrijë në krahët e një hënë të re në Peshqit, në shtëpinë tuaj dhe në sektorin e familjes, me një mbështetje shtesë nga lidhja e Diellit me Neptunin. Nëse doni të ripërtërini veten, këto planete do t’i vënë dhuratat tuaja krijuese në qendër të vëmendjes.

Bricjapi
Me Uranin duke lënë Dashin dhe duke përqafuar Demin, sektorin tuaj të krijimtarisë, ju mund të habisni veten dhe me njohuritë gjeniale që do të ndryshojnë projektin ose përmirësojnë imazhin tuaj publik.

Ujori
Sundimtari juaj, Urani, do të hyjë në shenjën e Demit, dhe do të qëndrojë atje për shtatë vitet e ardhshme, duke favorizuar sektorin tuaj të familjes. Hapni mendimet tuaja për zgjidhje të pazakonta rreth çështjeve familjare, veçanërisht për të ndihmuar prindërit ose të afërmit e moshuar.

Peshqit
Me një hënë të re dhe Neptunin, sundimtari i Peshqve, duke prekur Diellin, sektorin tuaj më personal, dëshira juaj për të punuar në një projekt kuptimplotë do të rritet. Nëse je artist, mund të krijosh një vallëzim, të kompozosh një pjesë muzikore ose të krijosh një film.