Zvicra në telashe, Xherdan Shaqiri largohet nga kombëtarja

Futbollisti me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri, është larguar nga kombëtarja e Zvicrës dhe do të mundojë në 2 ndeshjet kualifikuese të Europianit kundër Gjeorgjisë dhe Danimarkës. Shkak është bërë një problem shëndetësor që Shaqiri ka hasur së fundmi.

Shaqiri-1

27-vjeçari nga Gjilani ka ndjerë dhimbje në zonën e gjoksit dhe është detyruar të braktisë ekipin kombëtar. Shaqiri nuk është aktivizuar javën e fundit me skuadrën e Liverpulit, por pavarësisht kësaj ai është pjesë e rëndësishme e klubit anglez, teksa problemet e tij shëndetësore kanë alarmuar edhe klubin e kuq.