Zbulohen performuesit e ”Grammy Awards 2023″

Shfaqjet e 65-të vjetore e çmimeve Grammy ka publikuar raundin e saj të parë të interpretuesve duke përfshirë Bad Bunny, Mary J. Blige dhe Brandi Carlile.

Më shumë interpretues përfshijnë; Steve Lacy, Lizzo, Kim Petras dhe Sam Smith. Shfaqja e drejtuar nga Trevor Noah, do të transmetohet drejtpërdrejt më 5 shkurt në orën 20:00 nga arena Crypto.com.”Unë nuk mendoj se është normale ta organizosh atë një herë, kështu që nuk kam një kornizë të mirë referimi për këtë,” tha ai në një njoftim përmes Billboard. “Është emocionuese. Unë jam një fans i pothuajse të gjithë njerëzve që janë atje.” Kjo do të shënojë herën e parë që Noah pret në Los Angeles; dy shfaqjet e mëparshme, Grammy, që ai prezantoi u mbajtën në New York City dhe Las Vegas.

Kryesuesja e nominimeve këtë vit është Beyoncé, albumi i së cilës Renaissance e ndihmoi të fitonte nëntë nominime. Këngëtarja e “Break My Soul”, është në garë për disa nga çmimet më të lakmuara të natës, duke përfshirë rekordin e vitit, albumin e vitit dhe këngën e vitit. Kendrick Lamar pasoi me tetë nominime, ndërsa Adele dhe Brandi Carlile fituan nga shtatë. Mary J. Blige, DJ Khaled, Future, The-Dream, Randy Merrill dhe Harry Styles secili nga gjashtë./Lapsi.al