Vjen në jetë fëmija i tretë i Familjes Mbretërore, Princ William flet për shëndetin e nënës dhe bebit

Kate Middleton ishte dërguar me urgjencë drejt spitalit pasi shtatzënia ishte në momentet e fundit, ishte lajmi që u përhap me shpejtësi nga mediat ndërkombëtare. Pallati Mbretëror bëri me dije lajmin, dhe vetëm pak orë pasi ajo u dërgua në spital u bë e ditur kishte ardhur në jetë fëmija i tretë për Princ William dhe Dukeshën Kate. Sipas njoftimit zyrtar, Kate ka lindur një djalë të shëndetshëm, që peshon 3 kilogramë e 800 gramë. Princ William ishte pranishëm në sallën e lindjes, duke qetësuar ndjekësit se nëna dhe fëmija janë në gjendje të mirë shëndetësore. /Story.al/