VIDEO/ Policia prish festën e tifozëve të Tiranës, shikoni momentet e tensionit dhe arrestimit

Pas shpalljes të Tiranës kampione, tifozët bardheblu nuk mund të përmbaheshin dot nga gëzimi dhe për këtë arsye kanë dalë dhe kanë festuar te Sheshi “Nënë Tereza”.

Megjithatë festimet nuk kanë ndaluar vetëm aty, pasi të shumtë ishin ata që pushtuan rrugët e kryeqytetit me makinat e tyre, duke konfirmuar edhe njëherë se sa i rëndësishëm ka qenë për ta ky titull, i cili vjen në 100-vjetorin e klubit. Megjithatë për të prishur këtë festë të tifozëve bardheblu, ka menduar policia.

Në orët e vona të mbrëmjes ka pasur tension mes tifozëve dhe policisë, me këta të fundit që kanë vendosur edhe të arrestojnë tifozë, duke krijuar irritim tek pjesa tjetër. Siç mund të shihet edhe në videon e mëposhtme, tensioni dhe irritomi pas veprimit të policisë ka qenë i madh te tifozët, për të cilët kjo ishte një ditë e veçantë.

PANORAMASPORT.AL