VIDEO/ Plas te Izraeli! Trajneri godet me shuplakë futbollistin e tij dhe…

E pabesueshme ajo që ka ndodhur te Izraeli U-21!

Ndonëse ekipi izraelit fitoi me penallti ndaj Irlandës U-21, pasi 120 minutat e lojës përfunduan me shifrat 0-0, edhe pse u kualifikuar për në Europianin e moshave U-21, trajneri Gaj Lazon nuk e ka përmbajtur veten duke goditur me shuplakë mbrojtësin Ziv Morgan dhe duke i bërtitur.

Nuk dihet arsyet dhe motivet e reagimit të teknikut 47-vjeçar, por mbrojtësi 22-vjeçar izraelit nuk ka reaguar për asnjë moment dhe vetëm ka dëgjuar të bërtiturat e trajnerit të tij.

Kjo video u bë menjëherë virale në rrjet.

BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL