VIDEO/ Këngëtarja që bëri historinë e Sanremo, “shpërthen” gjatë performancës në skenën e Ariston, elektrizon me “twerk”

Të mërkurën u mbajt nata e dytë e Sanremo ku këngëtarët prezantuan këngët e tyre konkurruese.

Mes tyre ishte edhe Elettra Lamborghini e cila padyshim bëri historinë e festivalit më të madh të muzikës në Itali.

Ajo u ngjit në skenën e Ariston duke performuar “Musica (e il resto scompare)” me një ritëm latin dhe sensual.

Por Elettra kishte përgatitur një surprizë për ndjekësit e San Remo.

https://www.youtube.com/watch?v=W5bJUaD2fvA&feature=emb_title

Në fund të performacës ajo bëri “twerk” në mes të skenës.

Padyshim që mund të konsiderohet si “twerk” i parë në historinë e Festivalit të Sanremo.