Video/ Kartoni i kuq i tepruar dënon Valladolid: Dembele shpëton në shtesë Barcelonën

Ndeshja e prapambetur e javës së 29 në La Liga, pa Barcelonën të triumfonte ndaj Valladolid vetëm në minutën e 90-të, me golin e Dembelé që i dha ekipit të Koeman tre pikë kyçe, duke e vendosur tani vetëm një pikë pas Atletico Madrid kryesues. Vlen të përmenden gjithashtu në Camp Nou traversa e Kodro në fillim, shtylla e Pedri në fund të pjesës së parë dhe kartoni i kuq i Plano për miqtë dhjetë minuta nga fundi.

Ndeshja e prapambetur e javës së 29 në La Liga, pa Barcelonën të triumfonte ndaj Valladolid vetëm në minutën e 90-të, me golin e Dembelé që i dha ekipit të Koeman tre pikë kyçe, duke e vendosur tani vetëm një pikë pas Atletico Madrid kryesues. Vlen të përmenden gjithashtu në Camp Nou traversa e Kodro në fillim, shtylla e Pedri në fund të pjesës së parë dhe kartoni i kuq i Plano për miqtë dhjetë minuta nga fundi.

Në pjesën e dytë, Barcelona mori fushën me më tepër besim për të bërë presion ndaj Valladolid, që provoi të bënte keq pa fat me Olazan në kundërsulm. Dembelé impenjoi Masip e Griezmann e dërgoi topin jashtë kuadratit me një goditje me kokë, por katalanasit vazhduan të luftojnë për të thyer murin kundërshtar. Kartoni i kuq i ashpër që mori Plano në minutën e 79, megjithatë, u ofroi atyre një shans të çmuar për të pasur sukses në minutat e fundit: Dembelé ia doli në minutën e 90, me të majtën e tij që shfrytëzoi një krosim nga e djathta dhe përfundoi në rrjetë pas prekjes së kotë të portierit mik. Në këtë mënyrë Valladolid kthehet tek humbja pas katër ndeshjeve radhazi: me kokë lartë.

Lapsi.al