VIDEO/ Futbollisti 23 vjeçar dhunon të dashurën, publikohen pamjet e rënda

Ndërkohë së fundmi nuk ka munguar reagimi edhe i klubit argjentinas të Boca Juniors, ku nëpërmjet një deklarate në faqen zyrtare

Futbollisti i Boca Juniors, Sebastian Villa është në telashe serioze, 23 vjeçari që luan me skuadrën argjentinase, akuzohet nga e dashura, për dhunë fizike në shtëpi. E dashura e lojtarit, Daniela Cortes, postoi një video në rrjetet sociale për t’i treguar lëndimet e shumta që kishte marrë në trup dhe fytyrë.

Pasi ajo i bëri publike këto video, një ish e dashur tjetër e futbollistit i doli asaj në mbrojtje, duke thënë se edhe ajo ishte abuzuar nga Villa. Ndërkohë së fundmi nuk ka munguar reagimi edhe i klubit argjentinas të Boca Juniors, ku nëpërmjet një deklarate në faqen zyrtare tha.

“Tani e tutje, klubi vihet në dispozicion të policisë në mënyrë që të bëjë gjithçka që mundet për të bashkëpunuar për sqarimin e ngjarjes, në përputhje me angazhimin tonë në çështjet e të drejtave të njeriut dhe çështjeve gjinore.”

Pas shfaqjes së akuzave, Villa – i cili aktualisht është duke u izoluar mes pandemisë së koronavirusit – postoi një video në Instagram duke mohuar çdo keqbërje.Ai tha:

“Si rezultat i asaj që po shihet në rrjetet sociale, kam dashur t’u them atyre se kam një nënë, motër motrat; unë kam gra në familjen time.” Unë nuk e di me çfarë qëllimi po publikohet. Duke filluar nga nesër do të filloj të sqaroj situatën me njerëzit e treguar”.

View this post on Instagram

Lamentablemente me toca hacer esto hoy,porque ya no aguanto más!! Fueron 2 años viviendo juntos de muchos sufrimientos en los cuales perdone y perdone golpes esperando un cambio de parte de él y nunca pasó! Hay amenazas y todo diciendo que me va a dañar la vida y la de mi familia llamando a personas malas que trabajan en mi Cuidad haciendo que sólo entre en desesperación al ver a mi familia en peligro,hago esto por miedo porque este hombre quien lo ve en redes o prensa como si fuera un hombre sabio y habla con madurez pero la realidad es otra.Un maltratador tanto físico como sicólogico , y mucha gente está de testigo! No entiendo una persona “profesional” como es capaz de hacer tanto daño y que porque tiene malas amistades solo se dedica amenazar y humillar,siento un dolor muy grande tener que estar en un país que no conozco y donde estoy sola sin Mi familia y no poder viajar y salir corriendo con miedo que pase algo con mi vida y la de mi familia. Este es el verdadero Sebastian villa ,el que maltrata mujeres,porque no he sido la única. Yo solo le pedí a él y a sus empresarios ayuda para poder viajar a mi país y estar con mi familia y mi hija es lo único que necesito en estos momentos,ya no aguanto más me siento frustrada ante esta situación. No tengo otra opción por el bienestar de toda mi familia por que el es capaz de hacer cualquier cosa no saben la clase de hombre que es…

A post shared by Daniela Cortes M (@danicortesms) on

E.Ç (Dosja.al)