Video epike/ Sarri e pëson si Reja! Trajneri i Lacios shembet në tokë, fluturojnë edhe syzet

Lacio fitoi në kohën shtesë ndaj Udinezes me rezultatin 1-0 me gol të Çiro Imobiles. Përtej rezultatit, një tjetër gjë ka bërë bujë nëpër media. Trajneri i lacialëve u bë pjesë e një situate aspak të këndshme.

Në një dyluftim për topin, një lojtari Udinezes u përplas me Sarrin duke e hedhur në tokë. Kjo situatë shkaktoi mjaft të qeshura nga të pranishmit. Një rast i ngjashëm i ka ndodhur dhe trajnerit të Kombëtares sonë Edi Reja. Italiani në fakt u përplas në dy ndeshjet miqësore të vitit të kaluar kundër Çekisë dhe Uellsit.

MAURICIO SARRI

EDI REJA

PANORAMASPORT.AL