VIDEO- E frikshme/ Momentet kur Turqinë e godet tërmeti i dytë i fortë me magnitudë 7.8 ballë, njerëzit në rrugë duke qarë

Një tërmet i ri me magnitudë 7.8 ballë tronditi Turqinë dhe qytetet përreth gjatë paradites, në orën 11:23 me orën shqiptare.

kliko për të pare videon

Tërmeti ka ndodhur në Ekinözü të Kahramanmaras dhe ka pasur një thellësi 16.4 kilometra. Në këtë video të shpërndarë në rrjetet sociale, shihen momentet kur njerëzit ndiejnë lëkundjen e re me të njëjtën magnitudë si lëkundja e parë e mëngjesit. Pamjet tregojnë dhe një gazetar që është tronditur teksa po raportonte live nga terreni për pasojat e tërmetit shkatërrues.

kliko për të pare videon

© Panorama.al