Vetëm 30 vjeçe, humb jetën këngëtarja e njohur

Këngëtarja e njohur e muzikës country, Cady Groves, ka ndërruar jetë në moshën 30 vjeçare për shkak të disa komplikacioneve shëndetësore.
Lajmin e trishtë e ka dhënë vëllai i saj, Cody, përmes një postimi në Twitter. “Cady Groves është larguar nga kjo botë. Detajet janë të kufizuara tani, por familja po përpiqet që t’i mbajë njerëzit të informuar. U prefsh në paqe motër e vogël. Shpresoj të ribashkohesh me Kelly and Casey”, ka shkruar ai.
Në vitin 2007 dhe 20014, Cady dhe Cody humbën dy vëllezërit që ishin vetëm 28 vjeç. Këngëtarja amerikane u bë e njohur nga hiti i saj “This Little Girl” që e lançoi në vitin 2012, ndërsa kënga e saj e fundit ishte “Oil and Water”, e vitit 2017.