Vajzat e njohura ndizen flakë me të kuqen e Krishtlindjeve

Ngjyra e kuqe është shumë elegante dhe tërheqëse. Duket perfekte për atmosferën e festave të fundvitit, ndoshta kjo është një nga arsyet pse kemi parë shumë të famshme shqiptare që e kanë përdorur në veshjet e tyre.

Red-2

Në kombinime duhet të tregosh shumë kujdes me detajet, pasi askush nuk do të donte të dukej e ekzagjeruar. Me ardhjen e festave të fundvitit, nëse ende nuk keni ide se si do visheni në natën e ndërrimeve të viteve, mund të merrni pak inspirim nga këto foto.

Red-5

Mundohuni që ta thyeni veshjen e kuqe me një detaj bezhë ose të zezë. Në të kundërt, kushtojini vëmendje grimit dhe aksesorëve, sipas Who.

Red-4

Red-3

Më sipër mund të shihni se si e kanë veshur të kuqen vajzat e njohura, të cilave: Bleona Qereti, Nora Istrefi, Flaka Krelani, Liberta Spahiu, Kejvina Kthella, Fjoralba Ponari, Albërije Hadërgjonaj, etj.