Upss, kirurgët plastikë i zbulojnë Madonnës të gjitha ndërhyrjet estetike që ajo ka bërë në fytyrën e saj

Ajo është “e ngrirë”, ashtu si dhe kënga e saj. Bëhet fjalë për Mbretëreshën e muzikës, Madonna e cila së fundmi tronditi fansat e saj me një pamje të re “të çuditshme” që duket se është rezultat i operacioneve plastike dhe procedurave të shumta estetike.

Ndjekësit u ankuan në rrjetet sociale se këngëtarja “Like a Prayer”nuk po njihet më: “Kjo nuk është Madonna apo jo? Çfarë i ndodhi asaj?”– shkroi dikush.

“Trishtim që kaq shumë gra bien viktimë e dëshirës për t’u dukur 20 vjeç përgjithmonë dhe e teprojnë me mbushësit dhe operacionet.”– shtoi një tjetër.

Së fundmi, kirurgët ekspert që ndihmojnë klientët të ruajnë një shkëlqim rinor po vlerësojnë se çfarë pune mund të ketë bërë Madonna dhe nëse mendojnë se ajo ka shkuar shumë larg kësaj radhe.

“Ajo duket sikur Halloween erdhi pak më herët,” thotë kirurgu i njohur plastik Dr. Ramtin Kassir ekskluzivisht për Page Six. “Ajo ka një formë të ekzagjeruar të fytyrës tani.”

Dr. Ehsan Ali, CEO i Beverly Hills Concierge Doctor and Urgent Care, gjithashtu na thotë: “Kur pashë postimin për herë të parë, si shumë të tjerë, edhe unë u befasova shumë nga pamja e Madonnës,” përpara se të listonte rreth nëntë procedura që ai beson se ka bërë fituesja e Grammy.

Midis tyre, mjekja e certifikuar nga bordi beson se Madonna në të vërtetë ka kryer operacione për të arritur estetikën e saj të re.

“Ajo me siguri ka një ngritje të fytyrës,” pohon Dr. Ali. “Mund të shihni se lëkura e saj është tërhequr dhe shtrënguar, pa lëkurë të lirshme dhe pa rrudha. Një ngritje e fytyrës gjithashtu ndryshon formën e syve tuaj, të cilën mund ta shihni në imazhin e saj, sytë e saj duken ‘të tërhequr mbrapa’”.

Ai gjithashtu vë në dukje se ai mendon se këngëtari i “Like a Virgin” ka bërë rinoplastikë, me të cilën Kassir – i cili është një nga mjekët e rinoplastikës në Hollywood – pajtohet, duke theksuar: “Hunda duket shumë e ngushtë me një majë të mprehtë”.

Ali, “Doktori i portierit të Beverly Hills” i cili mburret me klientë të tillë si Kim Kardashian, Kylie Jenner, Gëen Stefani dhe Ariana Grande, thotë se duket sikur Madonna ka marrë edhe botox për të reduktuar rrudhat – në disa zona të ndryshme të saj në fytyrë.

“Ka lëvizje minimale dhe asnjë linjë shprehjeje, gjë që konfirmon se ka disa njësi botox në ballin e saj”

Dr. Ali beson se mollëzat e Madonës janë “krejtësisht të ndryshme” nga kur ajo ishte më e re dhe duken “shumë më të dukshme “, të cilat ai mendon se janë rezultat i mbushjes.

Mjekja Pamela Weinberger e Plump Cosmetics and Injectables në Miami pranon se Madonna ka bërë injeksione në faqet e saj dhe vëren se përdorimi i tepërt i mbushësit “me kalimin e kohës” mund të jetë ajo që i jep yllit një pamje “të panatyrshme”.

Eksperti i dermatologjisë estetike tregon se mbushësi i faqeve të 64- vjeçares ka filluar të “ndërtohet” dhe ka paraqitur një “vëllim të tepërt” që “po i heq strukturës së saj të mrekullueshme kockore”.

“Në moshën e saj, lëkura e lirshme rreth qafës është e zakonshme dhe fakti që ajo ka një nofull të pastër më tregon se ajo ka pasur lipo nën mjekër dhe një liftim të qafës për të tërhequr lëkurën prapa”, thotë ajo.

Megjithatë, ajo thotë se Madonna duket “jashtëzakonisht e tepruar” dhe me këtë lloj mbushësi “më pak është më shumë”.

Ëeinberger arrin në përfundimin se në fund mund të duhen deri në 30,000 dollarë ose më shumë që Madonna të korrigjojë pamjen e saj aktuale dhe të kthehet në një version më të ngjashëm të vetvetes së saj të mëparshme.

Ajo shton se edhe profesionisti që bën ndryshimet mund të bëjë ndryshime të tjera.