Udhëtuan me avion privat, çifti ndërron jetë katër ditë pas martesës! Ja ç’u ndodhi gjatë kthimit për në shtëpi

Një pilot dhe gruaja e tij vdiqën të hënën, vetëm katër ditë pas martesës, sepse avioni i tyre privat u rrëzua në Kolorado.

Trupat e pilotit të Costas, John Sivyllis, 30 vjeç dhe Lindsey Vogelaar, 33 vjeç, u gjetën atë mbrëmje, sipas “Daily Mail”.

Çifti, nga Florida kishte shkuar më 1 tetor në Kolorado për të realizuar ceremoninë e martesës, kur avioni u rrëzua rreth 15 minuta pas ngritjes, gjatë kohës që po ktheheshin në shtëpi.

Ata kishin përcaktuar edhe se ku do të kalonin muajin e mjaltit dhe kishin bërë rezervimet online, ndërkohë që ky ishte fluturimi i tyre i parë dhe i fundit së bashku.

Trupat e dyshes u gjetën rreth orës 06:25 pasdite, të hënën.

Sivyllis ishte një instruktor fluturimi dhe pilot, ndërsa Vogelaar punoi si një stjuardese. Fotot e fundit në të dy faqet e tyre në Facebook tregojnë pamje nga puna që bënin në avion.

Çifti u takuan në një aeroport gjatë pushimit të punës në Birmingham, Angli, ka thënë miku i tyre.

Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit konfirmoi se po heton rrëzimin.

Autoriteti Federal i Aviacionit po heton gjithashtu.