U shemb në fushë duke luajtur: futbollisti humb jetën gjatë ndeshjes në kujtim të të vëllait të vdekur

Giuseppe Perrino, një futbollist 29-vjeçar i cili u rrit në akademinë e të rinjve të Parmës, vdiq në Poggiomarino (Napoli) ndërsa ishte duke luajtur një ndeshje mini-futbolli në kujtim të të vëllait të tij Rocco, i cili vdiq tre vjet më parë në moshën 24 vjeçare ndërsa stërvitej me biçikletë. Lojtari në fillim ndaloi, pastaj humbi ndjenjat. Miqtë i dhanë menjëherë ndihmën e tyre dhe mjekët e urgjencës mbërritën disa minuta më vonë, por fatkeqësisht lojtari ishte tashmë i vdekur.

Mesfushori, i cili u rrit në akademinë e të rinjve të Parmës, gjithashtu luajti në Lega Pro me Ebolitanan. Madje ai veshi fanellën e ekipit kombëtar Lega Pro nën 21 në disa raste dhe gjithashtu mori pjesë në turneun Dubai 2011. Pastaj një karrierë midis divizionit të tretë dhe Serie D me Sapri, Bellaria, Vigor Lamezia, Battipagliese, Scafatese, Turris, Real Poggiomarino, Pimonte dhe Solofra.