U arratis nga burgu/ Ekzekutim mafioz, qëllohet për vdekje boksieri

Ditën e sotme në Vari të Athinës në Greqi, ka ndodhur një vrasje mafioze. Viktimë ka mbetur boksieri i njohur grek, Tasos Berdesis. Ky i fundit është ekzekutuar me breshëri plumbash, nga persona të paidentifikuar.

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punohet për identifikimin e autorëve, të cilët nuk kanë lënë asnjë shenjë.

Në të kaluarën boksieri ka qenë i lidhur me botën e krimit, teksa edhe është arrestuar në Greqi, nga ku u arratis, për t’u larguar drejt Bullgarisë, aty ku jetoi për disa vite.

PANORAMASPORT.AL