“Totti gjeti mesazhe erotike në celularin e Ilary Blasi”- Zbulohen detaje të reja nga ndarja e çiftit të famshëm: Kriza filloi 5 vite më parë! Kanë prova shkatërruese për njëri-tjetrin

Ndarja e Francesco Totti dhe Ilary Blasi vazhdon të jetë në qendër të mediave rozë, me detaje nga jeta e tyre private që publikohen çdo ditë.

Gazetari Roberto D’Agostino, i cili ishte i pari që publikoi lajmin për fundin e marrëdhënies gati 20-vjeçare të çiftit, ka zbuluar detaje të reja rreth ndarjes së legjendës së Romës dhe prezantueses italiane.

“Ata kanë qenë në krizë për të paktën pesë vjet. Kur u largua nga futbolli, Totti u dëshpërua ndërsa karriera e Ilari mori hov. Kur doli emri i Noemi Ilary, ajo i kërkoi një shpjegim Totti-t para fëmijëve më të mëdhenj, por e mohoi. Ata vendosën të ndaheshin gjithsesi duke dalë një komunikatë të përbashkët pas përfundimit të shkollës së fëmijëve.

Por më pas u publikon fotot e Chi të Tottit në shtëpinë e Noemit dhe Blasi ishte shumë e inatosur”, tregoi ai.

Ai shpjegoi se të dy kanë prova shkatërruese për njëri-tjetrin, dhe se ish-portieri ka gjetur mesazhe erotike në celularin e ish-partneres.

“Të dy, Totti dhe Ilary kanë prova shkatërruese për t’i sjellë në gjyq. Ai gjeti mesazhe erotike në celularin e saj kur e kontrolloi. Më pas mori videon në të cilën Ilary merr Rolexes nga kasaforta. Do të jetë një shkatërrues si proces gjyqësor”, shtoi D’Agostino.

Sipas gazetarit, kriza në çift shpërthey përpara se Noemi Bocci të hynte në jetën e Totti-t.

“Çifti kishte probleme të tjera prej vitesh. Mendoj se kriza filloi menjëherë pas lindjes së Isabelës _në vitin 2016,). Fundi i karrierës futbollistike ishte një shqetësim i madh për Franceskon, ai ndihej vetëm”, theksoi ai.