Tinder-i bllokon modelen, modelja tregon arsyen e vërtetë

26 vjeçarja nga Kalifornia Holly Valentine njihet për format e saj dhe foto provokuese.

Mirëpo kjo gjë i ka kushtaur shtrenjtë në lidhje me aplikacionin Tinder. Për të gjithë ata që nuk e dinë, Tinder eshte nje aplikacion takimesh online.

Ai funksionon permes GPS dhe gjithkush mund te njihet me persona te tjere qe ndodhen perreth tij / saj fizikisht. Ky aplikacion ka bllokuar llogarinë emodeles pasi ka marrë disa reporte nga meshkujt pasi mendonin se ajo po gënjente me fotot. 26-vjeçarja është shprehur: ”Kam përdorur fotografi të pastra, bëra gjithçka që duhej të bëja, pashë disa profile dhe më pas fillova të shikoja Game of Thrones. Pastaj pas disa orësh u ktheva përsëri për të parë disa mesazhe ku pashë që më kishin nxjerrë dhe bllokuar nga aplikacioni.