“Të shtunën i marr lekët dhe të dielën ia çoj nanës”, Majk tregon rrugëtimin për të arritur ku është sot

Majk është një nga reperat më të suksesshëm në industrinë muzikore shqiptare. Këngët i kthehen në hite dhe tekstet e tij janë gjithmonë të pëlqyeshëm nga fansat.

Shpesh herë Majk zgjedh që me anë të vargjeve të këngës të shprehi ndjesitë që ka, madje në disa prej tyre të tregojë dhe histori personale.

Duket se në bashkëpunimin me Capital T “Hala”, Majk tregon rrugëtimin për të arritur deri këtu ku është. Reperi shprehet se fillimet e tij i ka nisur me një makinë tip “Golf” e ndërsa tani lëviz me “BMW”. Paratë ia dërgon familjes si dhe vazhdon të mbetet ai çuni lagjes pavarësisht se tashmë është i njohur.

Të gjitha këto Majk i repon në këngën “Hala” e një pjesë të tekstit vendosi ta ndajë dhe në Instagram me ndjekësit e tij.

Majk-2

“Ja kom nis me ni golf4 e tash sillna nbmw shtatshe, kqyrmi paret tu mu rrit si mi vadit nbashqe , ZOT zgate zgate sikur qafen e xhirafes , kta po menojn qe suksesi vjen mrena nates, tshtunen i marr paret edhe tdillen ja qoj nanes , jom bo star amo hala jom djali i mahalles , cifer cifer cifer cifer si mu kthy prej spanjes , qelen shisha tshampanjes , e premte o qdo mramje , ata qe deri dje kan sha sot kerkojne falje , kqyrma dhomen plot tmusht me kupa e medalje , kan menu qe sgjejm rrugdalje , majki edhe kapo muthafuckaz hala nmaje

Për tekstin e plotë dëgjoni këngën “Hala”./News31.al