Të famshmet që u veshën më keq në tapetin e kuq tek “Oscar” (FOTO)

Një natë më parë është mbajtur ceremonia e çmimeve “Oscar”. E në gjithë këto vite, koha ka treguar se nuk mund të ketë tapet të kuq pa veshje që të lënë pa fjalë.

Shumë të famshme kishin bërë zgjedhjen e duhur me fustanin elegant, por kishte edhe nga ato që dështuan në tapetin e kuq.

Nga materialet jo cilësore, te dizajnet e çuditshme dhe detajet e ekzagjeruara këto u cilësuan si veshjet më të këqija:

Rachel Weisz

Stil-2

Olivia Colman

Stil-3

Helen Mirren

Stil-13

Kacey Musgraves

Stil-4

Maya Rudolph

Stil-5

Marianne Farley

Stil-6

Blanca Blanco

Stil-7

Laura Marano

Stil-8

Zoey Deschanel

Stil-9

Hannah Beachler

Stil-10

Gemma Chan

Stil-11

Emilia Clarke

Stil-12