Syzet rrëzëllitëse të Lori Hoxhës dashuri me shikim të parë!

Ditën e djeshme Lori Hoxha publikoi një foto në Instagram, ku shfaqej me një “look” të rafinuar, por detaji që na ra në sy ishin pikërisht syzet rrëzëllitëse të konsideruara dashuri me shikim të parë nga ndjekësit e saj. Me siguri që nuk i keni parë në rrjetet sociale, dhe nuk e dini se cilës marke i përkasin dhe ne ju tregojme historinë e këtyre syzeve unike.

Lori-Hoxha-1

Për herë të parë syzet i ka prezantuar stilisti turk Rıfat Özbek në sfilatën e tij në vitin 1995. Stilisti kishte zgjedhur modelen e njohur Naomi Campbell për t’i reklamuar, dhe ajo tërhoqi vëmendjen e gjithë mediave.

Lori-Hoxha-2

Por Kylie i solli sërish në qendër të vëmendjes këto syze, të cilat i dizenjoi stilisti Michael NGO. Michael NGO dallohet për gurët e çmuar që përdor në veshjet e tij dhe përveç yjeve të Hollywood-it ka stiluar edhe për këngëtaren Bebe Rexha, shkruan Alpenews.