Sytë blu, flokët bjondë: Kush është italiani që i rrëmbeu zemrës vajzës së Monica Belluccit, Deva Cassel!

Falë edhe ngjashmërisë me ëmën, fytyra e saj e kërkuar për shtëpitë më të mëdha të modës dhe përmasat e një modeleje që ka, e bënë vajzën e Monicca Belluccit një nga modelet më të suksesshme 20-vjeçare. Deva Cassel tashme e ka rrugen te hapur, padyshim fale pamjes se saj, por edhe emrit të prindërve të saj te famshem. Në Javën e Modës në Paris ajo monopolizoi interesin e fotografëve si për pamjen e saj elegante, ashtu edhe për të riun që e shoqëronte.

Behet fjale per 24-vjeçarin italian Saul Nanni, me të cilin Cassel është në një lidhje. Me origjinë nga vendlindja e nënës së saj të famshme, Nanni fitoi zemrën e muzës 20-vjeçare të Dior dhe një reputacion në rritje në të njëjtën kohë. Nanni vjen nga Bolonja e Italisë dhe është aktor. Ai u bë i njohur për publikun e gjerë përmes rolit të Christian në serialin e Disney Channel “Alex & Camp”, por edhe rolin e Marco në “Under the Riccione Sun”.

Ai u rrit me prindër mjekë dhe ka dy vëllezër më të vegjël. Lëvizja e tij e parë për të hyrë në aktrim nuk dha fryt, pasi nuk u zgjodh për reklamën, në audicionin e së cilës mori pjesë. Pavarësisht kësaj, ai u kontaktua nga një agjent dhe iu ofrua një rol në mini-serialin e vitit 2012 ‘La Certosa di Parma’, i cili shënoi debutimin e tij në aktrim. Në vitin 2018 ai u transferua në Milano për të studiuar Komunikim dhe Reklamim në Università Cattolica del Sacro Cuore, por pa hequr dorë nga aktrimi. Filmat e fundit më të famshëm në të cilët ka marrë pjesë janë ‘Brando’ dhe ‘Love & Gelato’ i vitit 2022. Para se të zgjidhte aktrimin, Nani kishte aspirata për t’u dalluar në futboll, që ishte edhe dashuria e tij e parë. “Që kur isha dymbëdhjetë vjeç kam luajtur futboll dhe kjo ishte gjithçka që më interesonte,” tha ai për Vanity Fair. Në Itali ai është mjaft i njohur dhe Instagrami i tij numëron mbi 680 mijë ndjekës. Një vizitë në profilin e Nannit zbulon momente të buta me Kaselin. Së fundmi, ai ka postuar foto të tyre nga Java e Modës në Paris.

Lidhja e tyre u konfirmua në tetor të vitit 2023, pas një “gjuetie” të madhe nga mediat, të cilat kishin tashmë informacionet e para. Ata u takuan dhe u dashuruan në xhirimet e serialit të Netflix ‘Il Gattopardo’, ku Cassel ka hedhur hapat e saj të parë në aktrim.

Bordo