Skandal tek Barcelona, arrestohet ish-presidenti katalanas

Lajm i bujshëm në shtëpinë e Barcelonës.

Ish-presidenti i katalanasve Josep Maria Bartomeu është arrestuar në mëngjesin e sotëm për arsye të skandalit të “Barça Gate”. Ky skandal u publikua një vit më parë teksa hetimet vazhdonin dhe bëhej fjalë për listëpagesat e klubit nga Katalonja e cila ishte një kompani e specializuar për rrjetet sociale.

Policia ka siguruar prova të mjaftueshme teksa në mëngjes ka vënë në pranga ish-presidentin e njohur të Barcelonës.

PANORAMASPORT.AL