Si çdo vajzë, edhe Princeshë Diana vendosi të presë flokët për të lënë gjithçka pas

Thonë se kur një vajzë do të bëjë një dryshim rrenjësor në jetën e saj, të lërë pas një marrëdhënie apo çfarëdo qoftë, shkon menjëherë tek flokët e saj.

Kështu ka vepruar edhe Princeshë Diana e cila kur vendosi të lërë pas gjithçka ndodhi me të dhe jetën e saj në pallatin mbretëror, vendosi të presë flokët shkurt. Stilisti i saj, Sam McKnight ka treguar së fundmi se ka qenë dëshirë e princeshës së ndjerë për t’i shkurtuar flokët pasi donte të harronte gjithçka kishte kaluar që nga tradhëtia e bashkëshortit të saj dhe gjithë komenteve lidhur me qëndrimin dhe mënyrën e jetesës në pallatin e shumë përfolur.

Kujtojmë se ky model flokësh u kthye menjëherë në trend në vitet ’90./revistawho.com