Shihni veshjet ‘muze’ të Met Gala 2019!

Në Muzeun Metropolitan të New York-ut, u mbajt galaja ku mblidhen fonde për sektorin e veshjeve në muze. Një ese e vitit 1964, ku flitej për shembjen e mureve mes artit të lartë dhe artit popullor të kohës, ishte frymëzimi i veshjeve të të famshmëve që parakaluan në tapetin e kuq. Këto, autorja Susan Sontag i përmblodhi në termin “camp”, që do të thotë, një lloj mode që dashuron jo- natyralen, artificialen dhe ekzagjerimin, shkruan Lapsi.al. Kështu, ja i gjithë ekzagjerimi në tapetin e kuq të Met Gala 2019.

Nicki Minaj

Met-2

Jennifer Lopez me Dior

Met-3

Gwen Stefani

Met-4

Celine Dion me Oscar de la Renta

Met-5

Ciara me Dundas

Met-6

Cardi B me Thom Browne

Met-7

Janelle Monae me Christian Siriano

Met-8

Elle Fanning

Met-9

Kristen Stewart

Met-10

Katy Perry

Met-11

Kendall Jenner

Met-12

Emma Roberts

Met-13

Dua Lipa

Met-14

Priyanka Chopra and Nick Jonas

Met-15

Salma Hayek

Met-16

Solange

Met-17

Kim Kardashian dhe Kanye West

Met-18

Michael Urie

Met-19

Penelope Cruz

Met-20

Naomi Campbell

Met-21

Tom Brady dhe Gisele Bündchen

Met-22

Hailee Steinfeld me Viktor & Rolf

Met-23

Winnie Harlow

Met-24

Halsey

Met-25

Hailey Bieber

Met-26

Ezra Miller

Met-27

Emily Ratajkowski

Met-28

Dakota Johnson

Met-29

Candice Swanepoel dhe Joan Smalls

Met-30

Billy Porter me The Blonds

Met-31

Harry Styles dhe Alessandro Michele

Met-32

Lady Gaga me Brandon Maxwell

Met-33

Jared Leto me Gucci

Met-34

Ashley Graham me Dapper Dan for Gucci

Met-35

Karlie Kloss

Met-36

Ryan Murphy

Met-37

Kris Jenner

Met-38

Kylie Jenner dhe Travis Scott

Met-39

Rita Ora

Met-40

Thalia

Met-41