‘Shallow’ cilësohet si një nga këngët më të bukura të të gjitha kohërave, por cili është kuptimi i saj?

‘Shallow’ është quajtur si një nga këngët më të bukura dhe më të dëgjuara të të gjithë kohërave, e kënduar nga Bradley Cooper dhe Lady Gaga, në filmin ‘A star is born’. Kjo këngë u vlerësua me çmimin ‘Golden Globe’ si kënga më e mirë origjinale, dy çmime ‘Grammy’ dhe një ‘Oscar’.

Por kush është kuptimi i këtij produksioni muzikor kaq të suksesshëm?

Kënga flet për punën e kotë të Ally si kamariere dhe se si Jackson e nxit atë të heqë dorë nga ajo punë dhe të ndjekë ëndrrat e saj. Ajo flet gjithashtu dhe për Jackson, i cili është duke u zhytur në një botë të errët të alkoolit dhe më pas bie në dashuri.

Kujtojmë se ‘Shallow’ numëron 322 milionë klikime në kanalin e ‘Youtube’ dhe është cilësuar si kënga më e pëlqyer origjinale./revistawho.com

https://www.youtube.com/watch?v=bo_efYhYU2A