Robert Aliaj merr vendimin drastik pasi u shpall finalist i ‘Ferma VIP’!

Mbrëmjen e kaluar, Robert Aliaj u shpallnjë nga finalistët e “Ferma VIP”.Por artisti habiti me vendimin e papritur qe mori fill pas kësaj. Roberti Ai vendosi të ndërpresë rrugëtimin e tij në natën gjysmëfinale, vetëm pak ditë para finales së madhe të 12 qershorit.

Ai u shpreh se dëshiron të mirëkuptohet dhe të jetë i lirë. “Është një spektakël që ka brenda familjen, shoqërinë, dashurinë”, tha Roberti, qe u përshëndet me fermerët, të cilët i konsideroi si një familje.

Rrugëtimi i tij i shkurtër nuk ishte i lehtë, kjo e për shkak të deklaratës se “ferma ishte kthyer në bordello”, drejtuar banorëve dhe debatit ku u përfshi për këtë arsye me aktorin Albano Bogdo. Bogdo e la fermën mbrëmjen e 1 qershorit, vetëm pak orë para finales së Champions League, duke u shprehur se ishte lodhur dhe rruga e tij mbyllej aty. Keshtu, tashmë të dy personazhet janë jashtë garës për 100 mijë euro.

Bordo