Robbie Williams zbulon arsyen e ndarjes së tij me Geri Halliwell, yllin e Spice Girl!

Ishte fillimi i mijëvjeçarit të ri dhe shumë gjëra ishin në modë në botën e muzikës. Spice Girls po dominonin botën e muzikës pasi ‘Wannabe’ e tyre u bë kënga e vitit dhe e bëri grupin një nga më të suksesshmit e fenomenit të fansave.

Por ndërkohë që kuarteti i vajzave po hipte lart, ishte Take That që dominonte tregun muzikor. Njëri prej tyre u nda nga grupi në 1996 për të ndjekur një karrierë solo. Muzika, skandalet dhe shfaqjet e tij skenike, e bën atë më të madh. Robbie Williams arriti më shumë sukses si artist solo sesa me grupin.

Nuk ishte e padëgjuar, por me publikimin më 8 nëntor të serialit ‘Robbie Williams‘ në Netflix, i cili detajon karrierën solo 25-vjeçare të këngëtarit “Rock DJ”, ai kujton kohët e shkuara dhe reflekton për një jetë në në qendër të vëmendjes. Në serial, Williams rrëfen detajet e marrëdhënies “magjike” që kishte me një Spice Girl.

Nuk kam qenë kurrë më i lumtur.

Pas tre muajsh lidhje, ai ndërmori hapin për tu ndarë, e gjitha kjo për shkak të thashethemeve për partneren e tij, të cilat e çmendën dhe shënuan fundin. Robbie Williams dhe Geri Halliwell u takuan në një kohë kur të dy kishin probleme me alkoolin dhe të dy kishin probleme me ushqimin, pasi ajo luftonte me buliminë, ndërsa ai me anoreksinë.

Top Albania Radio