Robbie Williams do të debutojë në Metaverse

Këngëtari britanik i popit dhe ish-anëtari i Take That, Robbie Williams do të bëjë debutimin e tij në metaverse.

Përpjekja e parë e Williams në hapësirën Web3 është një partneritet me platformën metaverse të stilit të jetesës LightCycle, një qytet virtual me elementë të artit, filmit, lojërave, muzikës, modës, sporteve, pasurive të paluajtshme dhe shitjes me pakicë.

Koncerti live i Robbie Williams, i krijuar si një përvojë 3D në Metaverse, do të zhvillohet në qytetin virtual. LightCycle pritet në tremujorin e katërt të 2023.

Williams publikoi një version të ri të këngës së tij ‘Engjëjt’ të vitit 1997. ‘Engjëjt (Beethoven AI)’ u krijua me ndihmën e Inteligjencës Artificiale, e cila u përdor për të shtuar kompozime të stilit Beethoven në hitin legjendar global.

“Qëndrimi ndaj fansave të mi ka qenë gjithmonë i rëndësishëm për mua. Unë jam i magjepsur nga hapësira Web3 – ajo është plot kreativitet dhe mundësi mbresëlënëse. Është gjithashtu një treg i madh i ri për zbulimin e muzikës. Si artist, unë jam gjithmonë në kërkim të mënyrave për të ecur përpara, kështu që ky është hapi i ardhshëm i përsosur në atë rrugëtim”, tha këngëtarja, sipas Variety.

Ora News