Raundi i dytë i Kupës së Shqipërisë/ Publikohen formacionet zyrtare, ja si rreshtohen skuadrat

Do të startojnë në orën 13:30, 6 sfidat e vlefshme për raundin e dytë të Kupës së Shqipërisë. Ky raund ka rezervuar 2 përballje të ekipeve të Superiores, atë mes Teutës dhe Kastriotit si dhe Partizani-Apolonia. Të dyja këto sfida pritet të jenë tepër të luftuar.

Trajnerët kanë bërë publike edhe formacionet zyrtare,  teksa shumica prej tyre duke se i kanë kursyer rotacionet.

FORMACIONET ZYRTARE:

TIRANA-KORABI ORA 13:30

Në përditësim…

TEUTA-KASTRIOTI ORA 13:30

TEUTA: Celeski, Todorovski, Arapi, Hoxha, Kuro, Aleksi, Avdyli, E.Vila, Bregu, Zogaj, Hebaj. Trajneri: Edi Martini

KASTRIOTI: Puja, Neziri, Lena, Shkalla, Rami, Basha, Nuriu, Xheka, Daci, Rezi, Ajazi. Trajner: Ramazan Ndreu

BYLIS-DINAMO ORA 13:30

Në përditësim…

KUKËSI-BESA ORA 13:30

KUKËSI: Tafas, Hetemaj, Bytyçi, Lulaj, Kotobelli, Limaj, Ymeri, Taipi, Ibrahimi, Demiri, Leira. Trajner: Skënder Gega

BESA: 

SKËNDERBEU-POGRADECI ORA 13:30

SKËNDERBEU: Dajsinani, Meksi, Bicaj, Qaqi, Vangjeli, Tereziu, Douana, Rrapaj, Pusi, Mensah, Berisha.

POGRADECI: Baci, Tako, Hysenllari, Maxhari, Abazaj, Manellari, Dragoi, Shkullaku, Kasa, Topllari, Jahaj.

PARTIZANI-APOLONIA ORA 13:30

PARTIZANI: Teqja, Idrizaj, Bitri, Belica, Hakaj, Kote, Broja, Bardhi, Braun, Solomon, Kardozo. Trajner: Ilir Daja.

APOLONIA: Harizaj, Repaj, Ndraxhi, Bumbar, Mihana, Mehmeti, Agjare, Ejoh, Jeboaj, Arthur, Haxhiu. Trajner: Xhovani Kolela.

PANORAMASPORT.AL