Publikoi fotot nga udhëtimi i tyre në Paris dhe tregoi se njihen prej vitesh, Luiz Ejlli ironizon keq deklaratën e Meridian Ramçajt me veprimin e tij të fundit

Meridian Ramçaj ka folur për herë të parë në lidhje me deklaratën që Luizi bëri pak ditë më parë se nuk ka pasur miqësi me të jashtë shtëpisë së Big Brother Vip Albania.

Teksa ishte i ftuar në në emisionin Vila 24, ish-banori i BBV tha se ka pasur një miqësi intensive në vitet 2011-2016, kohë kur kanë qëndruar bashkë në Paris dhe kanë bërë pushime të gjata. Ai publikoi edhe disa foto ku të dy ata shfaqen me të fejuarën e Meridianit dhe ish të fejuarën e Luizit në atë kohë.

“Nuk e kisha të lehtë të vija. Nuk do doja që të vërtetën ta thoja në një studio televizive. Ajo që më pak prekur më shumë është intervista e fundit e atij. I tha gazetarit unë të njoh aq sa të njoh ty. Nuk e di për ju a fusni njerëz në shtëpi që nuk i njihni. Ka qenë një periudhë nga viti 2011-2016 që kemi qëndruar shumë shpesh bashkë, thuajse përditë bashkë me Jonin me Luizin, te lokali që unë menaxhoja. Shoqëria ka qenë shumë i ngushtë. Kam qenë pjesë e festave që bëheshin në Durrës, pushimet në Paris bashkë. Unë kam foto të këtyre kohëve. Nuk të pret kush në Francë në shtëpi. 5 vjet kam ngrënë bukë te shtëpia e tij bashkë me të fejuarën time, bashkë me të fejuarën e Luizit. Kam qenë pjesë e partyve që bëhen në darkë të rezidenca qeveritare”, deklaroi ai.

Mirëpo duket se së fundmi ka ardhur dhe kundërpërgjigja e Luizit i cili nëpërmjet një postimi në Intsagram, këngëtari ka ironizuar deklaratën e opinionistit ku shprehej se kishte pasur disa vite miqësi me të dhe se kishin foto bashkë.

“Karrigia me tha qe njihemi prej kohesh, sepse kemi dhe foto bashke😅”– shkroi Ejlli. Postimi u prit me komente nga më të ndryshmet të ku shumicat prej tyre mbështesnin fituesin e “BBVIP2”.