Publikohen këngët e Festivalit të Dhjetorit dhe tani mund t’i dëgjoni këtu!

Teksa Festivali i 59 i Këngës në RTSH po afron, dita ditës po zbulohen detaje, që nga moderatorët e deri tek këngët. Faqja zyrtare e festivalit ka publikuar sot 26 këngët që do të konkurrojnë këtë vit për të shkuar në Eurovision. Këtë edicion konkurrojnë Era Rusi, Devis Xherahu, Orgesa Zaimi, Festina Mejzini, Franc Koruni, Inis Neziri, Sardi Strugaj, Gjergj Kaçinari, Durim Morina (Mirudi), Evi Reçi, Rosela Gjylbegu, Kastro Zizo, Klinti Çollaku, Anxhela Peristeri, Wendi Mancaku, Fatos Shabani, Florent Abrashi, Enxhi Nasufi, Kamela Islamaj, Era Rusi, Erik Lloshi, Xhesika Polo, Manjola Nallbani, Giliola Haveriku, Viktor Tahiraj, Agim Poshka, Stefan Marena.

Më poshtë ju sjellim të gjitha këngët pjesëmarrëse të festivalit: