Prisni pak! A mos ndoshta Mateus Frroku dhe Anxhela Peristeri kanë rënë në dashuri me njëri-tjetrin?

“Muza ime” titullohet kënga më e re e Mateus Frrokut me këngëtaren e njohur Anxhela Peristeri. Këngëtarët kanë bashkëpunuar për të sjellë një projekt muzikor ritmik, të cilin presin ta kthejnë në hit-in e këtij viti.

“Muza ime” është një këngë dashurie me muzikë të Kledi Bahitit, ndërsa për tekstin vetë Anxhela Peristeri ka bashkëpunuar me Fifin. Klipi muzikor i mbushur me të rinj është xhiruar në disa prej vendeve më të bukura të Tiranës, ndërkohë që bie në sy pasioni mes Mateus dhe Anxhelës.

Anxhela-Peristeri-5 Anxhela-Peristeri-4

Kënga është një dedikim për dashurinë e vërtetë, nëse u referohemi vargjeve ku Mateus i drejtohet Anxhelës: “A e din ti drita jem? Sa vuj unë ty të t’kem, A e di për mu sa vlen? E si unë tjetër s’gjen”. Ndërsa Anxhela ia kthen: “S’kam dasht me ta tregu, ça m’bën kjo zemra jem, A e din sa t’kam kërku? E tjetër nuk du t’kem”.

Në refrenin e këngës ata këndojnë bashkë të njëjtat vargje, ndërsa shprehen: ”Do ta them unë ty sa herë, Sa herë malli mu më merr, Bëhu kënga ime-e, Se ti je muza jem, Zemrën ti ma shkrive, Se t’kom dashni përjetë”. Për linçimin e këngës, Mateus ndau me ndjekësit një foto në makinë me Anxhelën, ku duken të dy shumë në formë pas betejës që fituan me kilet e humbura.

Po cili ka qenë statusi shpirtëror i secilit para se të bëheshin çift në këtë këngë pasioni? Kujtojmë që këngëtari i njohur pak kohë më parë deklaroi publikisht ndarjen nga e fejuara, me të cilën pati një lidhje 9-vjeçare.

Anxhela-Peristeri-2

Lajmin e dha vetë në fund të vitit 2018, madje në prag festash, duke e deklaruar veten beqar. Çifti ishte lidhur prej gati një dekade dhe vetëm para dy vitesh u fejuan në një ceremoni zyrtare.

Ndërsa Anxhela Peristeri vitin e kaluar u përfol për një fejesë të mundshme, po në fund të vitit. Këngëtarja nuk përmendi kurrë një emër, por gjatë një interviste televizive, iu përgjigj thashethemeve me deklaratën se: ”Nuk është turp të dashurosh”.

E pyetur nga Rudina Magjistari se nëse janë të vërteta thashethemet për fejesën e saj, këngëtarja u përgjigj: “Unë kam 4 vjet me unazë në gisht, ato janë lajm kot, po të shohësh fotot e mia e kam unazën ndër vite. Nuk kam marrë propozim deri tani”, u shpreh Anxhela. Këngëtarja e mbylli bisedën, duke thënë: “Kur të kem diçka konkrete do jem e para që do e them se nuk është turp të dashurosh!”.

Anxhela-Peristeri-1

Le të shohim nëse Anxhela dhe Mateus do të jenë çifti i radhës në shoëbiz, që do të bëhen partnerë në muzikë dhe në jetë. Në foton që Mateus ka postuar me Anxhelën ai i dhuron një trëndafil të kuq me dedikimin “Drita jem”. Nuk mungojnë komentet, ku mes tyre ka nga ata që u thonë: “Të trashëgoheni!”./Panorama Plus