Policia në kërkim të burrit të “përqafimeve covid”

Policia në Masaçuset të Shteteve të Bashkuara është duke kërkuar për një njeri i cili dyshohet se u jepte njerëzve ‘përqafimet COVID’.

Policia e Springfield tha të premten se ata po kërkojnë ndihmë për të identifikuar njeriun që përqafoi një klient në një dyqan Walmart në Springfield, dhe u tha atyre se tani kishin koronavirus.

Ngjarja ka ndodhur më 15 gusht rreth orës 7.10 të mëngjesit.

“Ky i dyshuar mori një send nga duart e viktimës dhe më pas i dha një përqafim,” tha policia në një njoftim në Facebook .

“Ai i tha viktimës se i dha një përqafim Covid. Tani ju keni Covid. ” I dyshuari atëherë filloi të qeshë dhe iku.

Policia tha se viktima ishte një e mbijetuar nga kanceri dhe nuk e kishte parë kurrë të dyshuarin më parë.

Disa pacientë me kancer janë ndër listat e atyre me simptoma themelore për shkak se vuajnë potencialisht nga një sistem imuniteti i kompromentuar i cili mund t’i vendosë ata në rrezik për jetën nëse preken nga koronavirusi.

Burri u tha se kishte bërë të njëjtin marifet edhe për klientët e tjerë.

Policia lëshoi ​​një imazh të kamerave të sigurisë për burrin për të cilin ata pretendonin se ishte përgjegjës për ‘përqafimin COVID’.