Pirro Çako i habit të gjithë me deklaratën e tij: Qenka shumë mirë të jesh…

Pirro-Cako-2

Kantautori dhe njëkohësisht edhe kompozitori i njohur shqiptar, Pirro Çako, ka qenë i ftuar në emisionin “Wake Up”, ku ka rrëfyer detaje nga jeta e tij private. Çako theksoi, se prej kohësh nuk ishte në një lidhje dhe se ndihej mjaft mirë kështu. “Jam single”, dhe kjo gjë qenka shumë mirë,” u shpreh kantautori. Gjithashtu ai ka thënë, se në planet e afërta është të bëjë një album me djalin e tij, Anthony. Çako ka qenë i martuar me sopranon Inva Mula, dhe pas ndarjes së saj bashkëjetoi disa vjet me bukuroshen Sisi. Ndërkohë sa i përket karriges u rikthye në bashkëpunim me Elvana Gjatën.