Pas nëntë vjetësh vjen një lajm fantastik nga Jennifer Lopez!

Jennifer Lopez ka nënshkruar një partneritet të ri regjistrimi dhe publikimi me BMG, Billboard mund ta shpallë ekskluzivisht sot (11 shtator).

Nën aleancën globale, këngëtarja dhe aktorja fituese e çmimeve, e njohur më mirë si J.Lo, do të publikojë albumin e saj të nëntë në studio, This Is Me…Now—shtëpia e 13 këngëve, të publikuara përmes Nuyorican/BMG.

Seti do të shënojë albumin e parë në studio të Lopez si artiste solo në nëntë vjet, pas publikimit të A.K.A në 2014. në Capitol Records. Ai album, i prodhuar nga RedOne, arriti kulmin në vendin e 8-të në tabelën Billboard 200. Në vitin 2022, ajo dhe Maluma publikuan kolonën zanore të filmit të tyre Marry Me nën Universal Studios/Sony Music US Latin. /Prive.al