Pardesytë e shkurtra do të jenë kryefjala e këtij sezoni: Ja 6 super modele

Nëse jeni tipi i gocës që nuk e kaloni dot vjeshtën pa një pardesy të bukur, atëherë ky artikull është për ty!

Propozimet që sjellin stilistët duken si bazike, por ky sezon ka një veçanti sa i takon modelit të pardesysë që duhet të keni në dollap për ta “përballuar” me stil këtë periudhë të vitit. Pardesy e shkurtër në gjatësi, por super tërheqëse në stil për t’u dukur yll.Stilistët kanë rikthyer pardesytë në version xhakete, jo shumë të trasha, por me kopsa dhe rrip që lidhet në bel. Kopsat do të jenë një element i pandashëm i pardesyve të shkurtra, madje edhe te krahët apo mëngët, një rrip në mes, jakë të plotë dhe ngjyra toke, thuajse kaki në bezhë do të jenë modeli që ju duhet për vjeshtën 2023.

Ja gjashtë propozime IN:

# ACNE STUDIOS

# NANUSHKA

#BURBERRY

#FAY

#BALENCIAGA

#BA&SH

Burimi: Marie Claire

Anabelmagazine