Pamjet/ Hidhet në erë me tritol “Prestige Resort” (VIDEO)

“Prestige Resort” u hodh sot në erë me 70 kg eksploziv.

Këto janë pamjet kur hoteli 7-katësh hidhet në erë, ndërsa pas mbetën vetëm shtëllunga tymi dhe inerte.

Ky vendim arbitrar është interpretuar një sulm i hapur mediatik për shkak të linjës editoriale të “Fokus Media Group”, ku përfshihet televizioni News24, Balkanweb, Panorama dhe Gazeta Shqiptare.