Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Met Gala 2024 u mbajt dje, më 6 maj, dhe të gjithë i kishim sytë te tapeti i kuq, ku disa nga yjet më të mëdhenj në botë kaluan me veshje që na lanë pa fjalë.

Tema e ngjarjes së këtij viti është “Kopshti i kohës”, i cili është frymëzuar nga J.G. Ballard. Ndërkohë, yjet panë gjithashtu ekspozitën që përkon me Muzeun Metropolitan, “Bukuroshet e Fjetura: Moda e Rizgjimit”, e cila, sipas faqes zyrtare të Met, “bashkohet vizualisht nga ikonografia e lidhur me natyrën, e cila do të shërbejë si një metaforë për brishtësinë dhe kalueshmërinë e modës dhe një mjet për të shqyrtuar temat ciklike të rilindjes dhe rinovimit.

Më poshtë, ne kemi përmbledhur disa nga pamjet që zbukuruan shkallët e Muzeut Metropolitan.

Naomi Campbell

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Shakira

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Donatella Versace

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Taika Waititi dhe Rita Ora

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Nicki Minaj

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Kris Jenner

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Kendall Jenner

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Zendaya

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Gigi Hadid

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Rosalia

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Venus Williams

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Michelle Williams

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Nicole Kidman

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Zendaya

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Jennifer Lopez

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Kim Kardashian

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Emily Ratajkowski

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Dua Lipa

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Kylie Jenner

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Irina Shayk

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Demi Moore

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Penélope Cruz

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Doja Cat

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Kerry Washington

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Ariana Grande

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Jessica Biel

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Tyla

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Camila Cabello

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Cardi B

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Lana Del Rey

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Janelle Monáe

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Pamela Anderson

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Karlie Kloss

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

Demi Lovato

Një përmbledhje e pamjeve të yjeve nga Met Gala 2024

popart.al