Një ditë pasi fitoi Eurovizionin, këngëtari ukrainas niset për në luftë

Oleh Psjuk, këngëtari kryesor “Kalush Osrchestra” që fitoi Eurovisionin u largua nga Torino dhe shkoi në Ukrainë për t’u regjistruar në luftë. I riu, ashtu si kolegët e tij në grup, kishte marrë një leje të përkohshme për të qenë në qytetin italian dhe tashmë që gara mbaroi si duhet të shkojë të luftojë.

Psyuk u fotografua duke përqafuar dhe puthur të dashurën e tij Oleksandra pasi ngarkoi bagazhet në një taksi dhe teksa mbante kapelën e tij të zakonshme rozë, sipas asaj që raporton Daily Mail.
Kalush Orchestra publikoi videon e këngës “Stefania”, e cila u xhirua në Borodyanka, Irpin, Bucha dhe Gostomel, qytetet ukrainase të goditura nga pushtimi i forcave ruse. ©LAPSI.al