Nickayla, bashkëjetesë me partnerin e motrës pas ndarjes nga jeta së Naya Rivera

Motra e Naya Rivera, Nickayla, reagoi të hënën me disa postime në InstaStory mes raporteve se ajo ishte zhvendosur me ish-burrin e aktores, Ryan Dorsey, për ta ndihmuar në rritjen e nipit të saj pesëvjeçar Josey.

Modelja 25 vjeçare publikoi një sërë deklaratash duke e bërë të qartë se prioriteti i saj aktualisht është të qëndroj me nipin. “Në pjesën më të errët të jetës time, gjëja më e rëndësishme janë miqtë dhe familja ime”, tha ajo. “Të bëj më shumë për nipin tim, se sa të tregoj për veten time”.

Nickayla potencoi se nuk i interesonte paraqitja mes kohës tragjike të familjes, më pak se tre muaj pasi trupi i Naya u gjet më 13 korrik në Liqenin Piru, Kaliforni. “Nuk jam i shqetësuar me mënyrën se si duken gjërat, sepse askush nuk mund ta shohë çdo moment që ne të gjithë e durojmë”, tha Nickayla për vdekjen tragjike të motrës së saj, ndërsa zyrtarët vendosën vdekjen e aktores një mbytje aksidentale pasi ajo nisi një udhëtim me varkë më 8 korrik së bashku me djalin e saj, Josey.