Nga martesa e parë me një fëmijë te Angela Martini, të famshmet që ka pasur në krahë i arrestuari në Mykonos

Detaje të reja kanë dal për jetën e bashkëshortit të modeles, Angela Martini, Dragos Savulescun, i cili u arrestua në Mykonos, teksa po bënte pushime luksoze me shqiptaren.

Sipas mediave rumune, ai ka pasur një karrierë të njohur jo vetëm në fushën e biznesit, por edhe në modeling dhe aktrim.

Me një pasuri të vlerësuar prej 13 milionë eurosh, nuk është çudi që vajzat e bukura të showbizit ta rrethonin atë. Midis tyre ka qenë edhe modelja seksi rumune Mădălina Ghenea.

Mirëpo para saj, Dragoș ka qenë i martuar me stomatologen Rodica Ghionea.

Në vitin 2005, ata zhvilluan një martesë përrallore dhe ceremonia kishte kushtuar më shumë se 500,000 euro, duke marrë vëmendjen e të gjitha mediave. Kumbarët e të dyve ishin Amalia dhe ilie Năstase. Fustani i nuses u komentua në të gjithë shtypin rozë, pasi përmbante kristale Svaroëski, ndërsa një pjesë e veshjes ishte e punuar personalisht Donatella Versace dhe kushtoi plot 10.000 euro, shkruan abcnews.al

Fatkeqësisht, megjithatë, martesa e të dyve nuk zgjati shumë, dhe pas vetëm katër vitesh Dragoș dhe Rodica u divorcuan. Të dy kanë një vajzë së bashku.

Miliarderi nisi gjyqin ndaj ish-bashkëshortes Rodica Ghionea vite më parë dhe arsyeja e vetme ishte ushtrimi i autoritetit prindërorë.

Më vonë, Săvulescu gjeti ngushëllim në krahët e zeshkanes së bukur Mădălina Ghenea. Ata e donin njëri -tjetrin për rreth dy vjet, por në 2011 ata i thanë lamtumirë njëri-tjetrit. Biznesmeni pranoi marrëdhënien me Madalina në një intervistë të dhënë në 2011.

“Kam pasur një lidhje me Madalina për rreth dy vjet e gjysmë. Ishte një marrëdhënie e bukur. Shumë gabime janë spekuluar. Para së gjithash, u spekulua se do të divorcohesha për shkak të saj ose për të. Është e gabuar. Madalina dha vetëm një kontribut përfitues në kthimin tim. As unë dhe as ajo nuk donim ta bënim këtë publike.

Unë pikërisht për arsyet e këtyre diskutimeve apo thashethemeve, ajo, për arsye profesionale. Ndarja jonë ishte pa lot, pa ndonjë ngjarje dramatike, tragjike apo komike. Bëhej fjalë për rrugë të ndryshme.

Prania ime në jetën e saj vetëm do ta ngatërronte atë. Ishte e bukur, por përfundoi pa asnjë pakënaqësi. Nga marrëdhënia me mua, ai nuk zgjodhi asgjë nga pikëpamja materiale, problemi i një gjëje të tillë nuk lindi për asnjë moment”, deklaroi atëherë Dragoș Săvulescu.

Ndërkohë me shqiptaren seksi, Angela Martini, miliarderi u martua në dhjetor të vitit 2017 në Las Vegas.

Bukuroshja edhe në ditën e saj më të lumtur nuk ka nguruar të tërheq vëmendje, pasi ndryshe nga çdo nuse kishte zgjedhur të vishte një fustan të zi, aspak të zakontë dhe në duar mban një buqetë me lule të bardha.

Por si u njoh miliarderi rumun me shqiptaren nga Shkodra? Ka qenë vetë Angela që e ka treguar para disa kohësh. Në një bisedë në Instagram, ajo i është përgjigjur pyetjeve të ndjekësve duke zbuluar kështu shumë sekrete.

“Ku dhe si jeni takuar me bashkëshortin”, e ka pyetur një fans modelen, ku kjo e fundit është përgjigjur: “U njohëm në një festë që po mbahej në shtëpinë e tij në Los Angeles, në kuzhinë, në të njëjtën shtëpi ku jetojmë bashkë sot. Kjo foto është bërë mbrëmjen që u takuam për herë të parë”.

l.k/abcnews.al