Nga Almeda Abazi tek Genta Ismajli, vajzat shqiptare që ua pushtuan zemrat turqit

Të shumtë janë personazhet e njohur shqiptar që kanë arritur të rrëmbejnë vëmendjen e mediave turke po ashtu edhe të publikut.

Bëhet fjalë për vajzat e bukura shqiptare që arritën të bëhen të famshme në Turqi.

Almeda Abazi është mjaft e komentuar dhe e dashur për publikun turk pasi është e martuar me një nga aktorët më të njohur turk, Tolgahan Sayisman.

Genta Ismaili u bë gjithashtu e njohur falë bashkëpunimeve që pritet të dalin me këngëtaer turk si dhe për lidhjen e saj me biznesmenin turk Usta Hysen.

Morena Taraku arriti të ishte pjesë e një prej eventeve më të rëndësishme në Turqi ku dhe mori  një çmim.

Laureta Gashi e cila njihet me emrin artistik Asya Gashi është një këngëtare e njohur që ka lindur në Kosovë dhe pasi mbaroi Fakultetin e Arteve në Prishtinë, u zhvendos në Turqi për ta vazhduar karrierën atje.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhmte./ CNA.al

Almeda-2 Almeda-3