“Ndjeva dhimbje, u vra”- Këngëtari i njohur poston videon e shembjes së Teatrit: Mu duk sikur dha shpirt e klithi ‘pse mua që ju desha kaq shumë’

Këngëtari  njohur Redon Makashi tha se Teatri Kombëtar sot u “vra”.

Me një shënim në facebook, ku ka postuar videon e shembjes së godinës, Makashi shkruan se ndjeu dhimbje dhe se i dukej sikur Teatri dha shpirt e klithi: ‘përse mua që ju desha kaq shumë’.

Ndjej dhimbje …. ! U vra teatri …! Pavarsisht qe nuk ka goje , me duket sikur dha shpirt e leshoj nje klithme e tha.: “Pse mua qe ju desha kaq shume “?LAMTUMIRE E DO TE TE DUA“, shkruan Makashi.