Ndjesia që mori Orinda Huta nga vizita në Belgjikë nuk ishte ajo që priste

Situata ditët e fundit në shume shtete të Europës është përkeqësuar, me numrat e Covid-19 në rritje dhe me masat kundër virusit që po bëhen gjithmonë e më strikte.

Një nga vendet që ka regjistruar numra rekord të prekurish është Belgjika, ku ka qenë gjatë fundjavës edhe moderatorja Orinda Huta. Ajo ka qenë në fakt për arsye pune, pasi ka xhiruar një prej episodeve të “Jo vetëm Modë”, megjithatë ndjesia që ka marrë nga vizita nuk ka qenë e mirë.

Anterwerp-i ose siç e quan Orinda, qyteti i diamantëve, pavarësisht se është shumë i vizituar në kohë normale nga turistët, tani ishte krejtësisht bosh. Madje bosh edhe nga qytetarët që jetojnë aty, të vetmit që gjendeshin rrugëve ishin ata që shihnin stafin e emisionit “shtrëmbër” pasi nuk kishin maska.

Ndjesia që ajo mori nga vizita ishte trishtim, por gjithsesi duke treguar kujdes dhe duke bashkëjetuar me maskat moderatorja thotë se do ja dalim, q ë gjithçka që të jetë si më parë.

View this post on Instagram

Javen qe shkoi per nje qellim te bukur me emisionin @jovetemmode u gjendem ne Belgjike. Per mua, hera e pare qe e vizitoja dhe me kenaqte ideja… edhe pse ne nje kohe ku vizitat jasht lejohen vec per pune e per arsye mjeksore. Nuk dua te ndaj vec kaq por edhe trishtimin qe me perfshiu teksa vizitoja qytetin e diamanteve. Ishte BOSH! Bosh nga qytetaret, bosh nga turistet. Tek tuk shikoje ndonje qytetar qe na shikonte shtrembur kur xhironim pa maske. Sa e trishte per nje vend turistik te shikoje sheshet bosh. Po jetojme ne nje kohe te veshtire por qe do ia dalim, duke treguar kujdes per veten e per njerezit qe duam. Eshte e tmerrshme bashkejetesa me masken, por DUHET. Per veten dhe per njerezit qe duam.

A post shared by Orinda Huta (@orindahuta) on

Le të shpresojmë për më të mirën! /News31