Ndërron jetë artisti me famë botërore, reperi shqiptar i prekur nga lajmi për mikun e tij

Reperi me famë botërore, Nipsey Hussle është qëlluar ditën e djeshme. Mediat e huaja raportojnë se ai është qëlluar nga një person ende i paidentifikuar. Personazhe të njohur në mbarë botën kanë reaguar menjëherë pas lajmit duke i kushtuar homazhe. Një ndër ta ishte edhe reperi shqiptar, Gashi, i cili ka bërë një postim prekës për Nipsey.

Nipsey-Hussle-2

Këngëtari ka publikuar në ‘Instagram’ një foto me artistin dhe ka treguar se ai ka qenë ndër të parët që ka besuar tek talenti i tij. “Ti ishe reperi i parë që bëre një bashkëpunim me mua. Më bëre të kuptoj se dhe unë mund ta bëj këtë punë. Ti ishe shumë i fortë dhe një nga reperët më të mirë. Do të na mungosh përgjithmonë”, – ka shkruar Gashi në ‘Instagram’.

Nipsey-Hussle-1

Nipsey Hussle ndërroi jetë në moshën 33-vjeçare dhe ishte baba i dy vajzave. /revistawho.com